Válasz
-
TiszteltAnita!
A leírtak alapján nagy valószínűséggel gyulladás áll a panaszai hátterében.
Vastagbél tükrözéssel ezt pontosan meg lehet állapítani.
Nem hiszem, hogy daganatról lenne szó.
Üdvözlettel,
Dr. Podlupszki Csaba
a férjemnek rosszindulatú végbél tumora van . van-e erre speciális egyedi étrend . kérem ebbe legyenszíves segiteni elöre is köszönöm.
Tisztelt Dr.Podlupszki Csaba! Az alábbi leletek, előzmények ismeretében kérném véleményét. Kb 5 hete tart, hogy a székletürítés elején mindig széklettel színetett nyákos, vér ürül a végbélből, majd ezt követi ugye a széklet, ami az elején hasmenéses volt, majd formált, ahol látni, hogy a széklet elején van ez a nyálkás vér, majd a többi területen már nincs. Illetve van olyan, hogy szellentéssel jön ez a széklettel színezett nyákos vér. Mivel a háziorvos sima hasmenésnek gondolta 1 hét után szedtem 3 napig smecta-t, ami nem hatott. Megvizsgálta a végbelemet is ujjal, az nagyon fájdalmas volt, illetve kis rózsaszínes vér volt rajta. Volt széklettenyésztésem (baktérium és vírus), ami negatív lett. Bár nem tudom a mintavétel megfelelő volt-e, hiszen nyákos véres hasmenésszerű mintát tudtam akkor adni. Shigellára gyanakodott még a háziorvos. A véreredményeim szintén jók. CRP 1,0-es, süllyedésem 4. A székletvér pozitív, illetve a tegnapi nap folyamán csináltak kalprotektin szintmérést a székletből, ami 274,2 ug/g lett. 2 hét múlva lesz vastagbéltükrözésem. Ön szerint "sima" bélgyulladás okozza ezt a tünetet (esetleg salmonella, shigella következménye) és viszonylag könnyen gyógyítható? Vagy esetleg ez már olyan magas szint, hogy inkább rákos sejtekre utal? Köszönettel várom válaszát! Anita
TiszteltAnita!
A leírtak alapján nagy valószínűséggel gyulladás áll a panaszai hátterében.
Vastagbél tükrözéssel ezt pontosan meg lehet állapítani.
Nem hiszem, hogy daganatról lenne szó.
Üdvözlettel,
Dr. Podlupszki Csaba
Csak,hogy rátaláltam arra az Emberre akihez bizalommal fordulhatok. Betegségem története röviden: 2015. júliusában perforálódott vastagbél daganattal műtöttek.Szövettani vizsgálat rosszindulatú daganatot mutatott.Műtét alkalmával 15 nyirokcsomóból 1-ben találtak áttétet, és a következő CT vizsgálat a májban talált még áttétet. Azóta kemoterápiát kapok, a daganatok kis mértékben,de növekedtek. Még volt két esetben májtályogom,amit sikerült lecsapolni. Szeretném kikérni tanácsát,milyen irányban kellene elindulnom,mert Én még élni szeretnék annak ellenére,hogy 77 éves vagyok. Mindezt súlyosbítja az a tény, hogy lisztérzékeny vagyok, szigorú,diétát tartok és elég sovány vagyok. Segítségét, illetőleg tanácsait nagyon szépen megköszönöm. Tisztelettel Icumama.
Tisztelt Hölgyem!
Tisztelt Doktor Úr! Apámat vastagbélrákkal műtőtték 2 hónapja kiderült hogy van egy áttét a hasüregben, máshol nincs áttét., most volt Pet-CT vizsgálaton meg egy vérvizsgálaton is, amit az onkologus kért. Két dolog szerepelt a vérvizsgálat eredményén. CEA értéke 194 volt 0-2,5 helyett illetve CA 19,9 értéke pedig majdnem 1600 volt a normlis helyett, ami 0-32 között lett volna, most fejből nem emlékszem. Tudom hogy ez a hasnyálmiriggyel kapcsolatos, anyukámnak nem is mertem szólni erről még, gondolom ott van az áttét, mennyire súlyos a helyzet? Apámnak egyébként semmi baja nincsen, nincsen semmi panasza. Tisztelettel Sipos László
Tisztelt Uram!
Tisztelt Doktor Úr! Nevelőapámat előző héten műtötték vastagbél daganattal. Most hazaengedték a kórházból. 13 nyirokcsomóból 9-t kivettek és sajnos találtak áttétet a hasüregben. Májban és tüdőben nem találtak semmit. Kemoterápiát fog kapni. Ön szerint meggyógyítható teljesen illetve, mennyire nagy baj, hogy a hasüregben találtak áttétet, mondjuk a májjal és tüdővel ellentétben? Tisztelettel László
Tisztelt Uram!
Kedves Professzor Úr! 2016. július 20-án műtöttek rosszindulatú vastagbél daganattal. A szövettani vélemény: "Közepesen differenciált invasív adenocarcinoma a coceumban. Appendicitis chronica occlusiva. Daganatos áttét képződés a regionális nyirokcsomókban (9/19). (M8140/9). A fentiek alapján a tumor a pT2pN2b pMx, Dukes C stádiumba sorolható." Az Onkológiai Központba, 09. 13-ra van előjegyzés a tápanyagcsatorna bizottsági megbeszélésre, ott dől el, hogy milyen kezelést fogok kapni. Nagyon szeretnék meggyógyulni, ezért kérem a segitségét, hogy melyik fajta gombát és milyen mennyiségben kellene szednem? A kezelések alatt is lehet szedni a gombát? Honnan rendelhetem meg? Az alábbi étrend kiegészitőket szedem: Kyani Sunrise (többféle vitamint és ásványi anyagot tartalmazó készítmény); Kyani NitroFX nitrogén monoxidot tartamazó cseppet; Béres csepp extra és Béres C vitamint; Iron Vital F vaskészitményt 10 ml, valamint Maltofer 100 mg vastablettából 3szem; Köszönöm előre is vélaszát! Tisztelettel: Kornyik Zoltánné Erzsike
Tisztelt Doktor úr!
Hetek óta friss, világos vért látok a székletemben, nagyon félek, hogy esetleg vastagbéldaganatom van. Évekkel ezelőtt, már volt ilyen tapasztalatom, akkor is véreztem a székelések alatt. Sok mindent olvastam erről az interneten, azt írják, hogy a hasfájás és más emésztési zavarok is utalhatnak a rákra, de nekem ilyen panaszaim nincsenek, székrekedésem viszont szokott lenni. Arra is gondolta, hogy aranyerem van, de a végbelem külső részén nem sikerült kitapintani csomót. Mit tegyek, mit javasol?
Várom a válaszát,
Nagy Tibor
Kedves Tibor!
Először is, ne essen pánikba! Látatlanban ugyan nagyon nehéz felelősséggel bármit kijelenteni, de abból, amit leírt, én nem gondolnám, hogy Önnek vastagbéldaganata van. Önmagában a véres széklet, főleg, ha a vér nem keveredik össze az ürülékkel, sokkal nagyobb eséllyel utal aranyérre, mint kolorektális tumorra. Az aranyér a végbél belső részén is lehet, ilyenkor az ürítést követően visszahúzódhat, ezért kívülről nem mindig kitapintható, azonban rendre vérezhet, ráadásul ebben az esetben a vér általában friss és ritkán keveredik össze a formált, azaz nem híg széklettel. Ami a vastagbéldaganat tüneteit illeti, a leginkább jellemzőek a krónikus székrekedés és/vagy hasmenés, illetve ezek váltakozása, az állandó fáradékonyság, vérrel kever, a szokásoshoz képest megváltozott állagú széklet, a kitapintható hasi duzzanat, a hasfájás és az ok nélküli súlyvesztés.
A vastagbéldaganat ugyan a tüdőrák után a második leggyakoribb, és legnagyobb eséllyel halált okozó rosszindulatú tumor, azonban jó eséllyel kezelhető. Utóbbi feltétele, hogy időben felismerjük, amihez számos módszer áll rendelkezésünkre. Gyors és egyszerű, a szabad szemmel láthatatlan vért kimutató széklettesztek használata, ezek azonban nem adnak biztos eredményt. Sokkal pontosabbak, de még mindig nem tökéletesek a bélflóra tesztek. A legjobb megoldás a kolonoszkópia, azaz a vastagbéltükrözés, ami egyértelműen kimutatja a vastagbéldaganat jelenlétét. Sőt, a kolonoszkópia során az orvos egyszerűen eltávolíthatja a veszélyes polipokat (az esetek döntő többsége ezek a jóindulatú kinövések rákosodnak el), és szükség esetén szövetmintát is vehet.
A vastagbéldaganat elsősorban az 50 évnél idősebbeket érinti, így ebben a korban tulajdonképpen „kötelező” a vizsgálat elvégzése. Mivel a polipokból átlagosan 10 év alatt fejlődik ki a rák, ezért a vastagbéltükrözést elegendő ilyen időközönként megismételni. Ha viszont a közvetlen családtagok körében előfordult vastagbéldaganat, 20 éves kortól kezdve, 3-4 évente szükség lehet a vastagbéltükrözésre. Azt javaslom tehát, hogy a saját megnyugtatása érdekében vizsgáltassa ki magát!
Üdvözlettel:
Podlupszki Csaba
Tisztelt Podlupszki úr!
A családunkban sajnos többeknél előfordult már vastagbéldaganat, attól félek, hogy engem is utolér a betegség. 26 éves vagyok, egyelőre nincsenek panaszaim, de már annyira rettegek, hogy WC-re sem merek kimenni, hátha vért látok a székletemben. Nem akarok rákos lenni, hogyan lehetséges a vastagbéldaganat megelőzése?
Egy aggódó anyuka
Kedves anyuka!
Mindenekelőtt azt tanácsolom, hogy ne aggódjon feleslegesen, a vastagbéldaganat megelőzése egyáltalán nem ördöngösség! Abban igaza van, hogy a rák sajnos bárkit utolérhet, és az is tény, hogy –ha nem is nagy százalékban– megfigyelhető örökletes hajlam a betegség tekintetében. Éppen ezért, ha a közvetlen családtagok körében előfordult vastagbéldaganat, 20 éves kortól kezdve, 3-4 évente ajánlott a vastagbéltükrözés (kolonoszkópia) elvégzése. Hogy megnyugtassa magát, kérjen beutalót a vizsgálatra, ennek segítségével ugyanis száz százalékos pontossággal kimutatható a vastagbéldaganat, illetve a rákmegelőző állapotnak tekinthető polipok (rendszerint ezekből alakul ki a rosszindulatú tumor) jelenléte. Sőt, a polipokat a vastagbéltükrözés során biztonságosan eltávolítják, a rák gyanúja esetén pedig szövetmintát is vesznek. A vastagbéldaganat megelőzése érdekében, javaslom a cukros, zsíros, erősen fűszerezett, adalékanyagokban gazdag ételek, az alkohol és a szénsavas üdítő italok elhagyását, ugyanakkor a rostok bevitelének növelését.
Fogyasszon psyllium maghéjat, chia magot, nyers zöldségeket és gyümölcsöket, valamint teljes kiőrlésű gabonát, árpafüvet, búzafüvet (ezeket por alakban is nyugodtan megvásárolhatja). Érdemes rendszeresen méregtelenítő- és béltisztító kúrákat is elvégezni, erre a Natural Swiss termékeit ajánlom, mert ezek eltávolítják a vastagbéldaganat kockázatát növelő toxinokat, káros lerakódásokat és parazitákat, valamint helyreállítják a bélflóra egyensúlyát. Utóbbi azért lényeges, mert a bélben található káros baktériumok, a parazitákhoz hasonlóan, anyagcseréjük során mérgeket termelnek, ezáltal elősegítik a gyulladások, és a rák kialakulását. Ne feledkezzen el a mindennapos mozgásról sem, ami szintén hozzájárul a vastagbéldaganat megelőzéséhez.
Bízom benne, hogy segíthettem,
Üdvözlettel:
Podlupszki Csaba
Válasz