Kérdés

Rosszindulatú végbél tumora, van-e erre speciális egyedi étrend?

a férjemnek rosszindulatú végbél tumora van . van-e erre speciális egyedi étrend . kérem ebbe legyenszíves segiteni elöre is köszönöm.

Megválaszolt
Kategóriák: Vastagbéldaganat

Válasz

  1. Koprivanecz Magdolna
    2018. Március 19.

     

    Kedves Magdolna!
    Daganatos betegség esetén minden páciensnél az egyéni étrend az optimális megoldás.
    Mindemellett vannak általános alapvető javaslatok. 
    Ezek a következők:
    - Naponta tartalmazzon étrendje nagyobb mennyiségű zöldségféléket és gyümölcsöt változatosan elkészítve, nagyobb részüket nyersen fogyasztva. Rosttartalmuknál fogva javítják az emésztést, és hozzájárulnak a vitaminok, karotinoidok, ásványi anyagok és nyomelemek optimális beviteléhez is. Mélyzöld, mélysárga zöldségfélék, brokkoli, kelbimbó, káposzta, karfiol étrendbe iktatása kedvező.Amennyiben a káposztafélék fogyasztásánál puffadást tapasztal, próbálja ki a fedő nélküli főzést, fogyasszon belőlük egyszerre kisebb mennyiséget vagy iktassa ki a panaszt okozókat étrendjéből!
    - Részesítse előnyben a teljes kiőrlésű lisztekből készült kenyerek fogyasztását!
    - Csökkentse vagy kerülje a finomított cukrokat! Rizst burgonyát, tésztaételeket fogyaszthat.
    - Kerülje a túlzott zsiradék felhasználást, a tej-és tejtermékek, húsok-és húskészítmények közül a zsírszegényeket válassza!
    - Korlátozza a vörös húsok fogyasztását, helyette halat és szárnyast egyen!
    - A pácolt, füstölt élelmiszereket kerülje!
    - Csökkentse a só fogyasztását! Konzerv nyersanyagok helyett inkább a mélyhűtöttet válasszon, az ételek készítésénél kevesebb sót használjon, alkalmazzon inkább friss és szárított fűszernövényeket!
    - A szeszes italokat kerülje vagy csökkentett mennyiségben fogyassza!
    - Ne egyen penészgombával szennyezett ételeket!
    - Minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó élelmiszert fogyasszon!
    - Figyeljen a bő folyadékbevitelre. Víz, ásványvíz, teakeverék, friss natúr gyümölcslevek, zöldséglevek ajánlottak.
     
    Táplálkozási zavarok megjelenése is gyakori probléma a kezelések következtében.
    Testsúly csökkenés, étvágytalanság
    - Ha problémát jelent a nagyobb mennyiségű étel fogyasztása, akkor dúsítási eljárások alkalmazása javasolt.
    Fehérje dúsításra:
    Tejpor, tojáspor, reszelt sajt, túró, főtt reszelt tojás, májpüre, húspüre, orvos által javasolt tápszerek, melyek bármilyen ételhez, italhoz hozzákeverhető.
    Energia növelésére:
    Mértékkel - magas zsírtartalmú élelmiszerek pl.: tejszín, tejföl, vaj, margarin, növényi olajok, majonéz
    - Gyakori, napi 6-8x-i étkezés. Egyszerre kis mennyiségű ételt fogyasszon!
    - Savanykás, kesernyés zöldség-és gyümölcslevek fokozzák a gyomorsavtermelést, ezáltal fokozódik az étvágy. Ilyenek: paradicsom-,narancs-,grapefruit-,sárgarépalé.
    - A friss gyümölcsök, zöldségek, saláták étvágygerjesztőek
    - Ha nincs kedve szilárd ételeket fogyasztani, helyette krémlevesek, tejes alapú italok, turmixok, lágy, hideg ételek is alkalmazhatók.
    - Kis étkezésre kedvező hatásúak a hideg zöldség- és gyümölcslevek pl.:céklalé, sárgarépalé, citrusfélék leve, savanyított tejtermékek
    - Az élelmi rostok szükségesek az egészséges bélműködéshez, de étvágytalanság esetén tartózkodjon a túlzott rostfogyasztástól!
    - A könnyen emészthető ételek kevésbé terhelik meg az emésztőrendszert. Ha puffadásos panaszai is vannak, kerülje a puffasztó hatású nyersanyagokat!
    - Ha húsundora van, ne erőltesse! A fehérjeszükségletet ilyenkor tejtermékekkel, tojással fedezheti.
    Száj- és torok panaszok
    - Könnyen rágható, nyelhető, lágy, pépes ételeket, pudingokat, krémeket, natúr zöldségleveket, hideg langyos krémleveseket fogyasszon!
    - Hideg vagy szobahőmérsékletű ennivalót, jégkockadarabokat szopogasson!
    - Kerülje a szénsavas italokat, magas savtartalmú gyümölcsöket, fűszeres ételeket
    - Száraz élelmiszereket áztassa tejes italokba, levesekbe!
    - Étkezések után tisztítsa meg a szájat és a fogakat
    Ha más jellegű emésztési panaszai jelentkeznek, jelezze kezelőorvosának!
     
    Koprivanecz Magdolna
    dietetikus
      

Kérdés

Kb 5 hete tart, hogy a székletürítés elején mindig széklettel nyákos, vér ürül a végbélből,

Tisztelt Dr.Podlupszki Csaba! Az alábbi leletek, előzmények ismeretében kérném véleményét. Kb 5 hete tart, hogy a székletürítés elején mindig széklettel színetett nyákos, vér ürül a végbélből, majd ezt követi ugye a széklet, ami az elején hasmenéses volt, majd formált, ahol látni, hogy a széklet elején van ez a nyálkás vér, majd a többi területen már nincs. Illetve van olyan, hogy szellentéssel jön ez a széklettel színezett nyákos vér. Mivel a háziorvos sima hasmenésnek gondolta 1 hét után szedtem 3 napig smecta-t, ami nem hatott. Megvizsgálta a végbelemet is ujjal, az nagyon fájdalmas volt, illetve kis rózsaszínes vér volt rajta. Volt széklettenyésztésem (baktérium és vírus), ami negatív lett. Bár nem tudom a mintavétel megfelelő volt-e, hiszen nyákos véres hasmenésszerű mintát tudtam akkor adni. Shigellára gyanakodott még a háziorvos. A véreredményeim szintén jók. CRP 1,0-es, süllyedésem 4. A székletvér pozitív, illetve a tegnapi nap folyamán csináltak kalprotektin szintmérést a székletből, ami 274,2 ug/g lett. 2 hét múlva lesz vastagbéltükrözésem. Ön szerint "sima" bélgyulladás okozza ezt a tünetet (esetleg salmonella, shigella következménye) és viszonylag könnyen gyógyítható? Vagy esetleg ez már olyan magas szint, hogy inkább rákos sejtekre utal? Köszönettel várom válaszát! Anita

Megválaszolt
Kategóriák: Bélgyulladás

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2017. Július 3.


    TiszteltAnita!

    A leírtak alapján nagy valószínűséggel gyulladás áll a panaszai hátterében. 
    Vastagbél tükrözéssel ezt pontosan meg lehet állapítani.
    Nem hiszem, hogy daganatról lenne szó.

    Üdvözlettel,
    Dr. Podlupszki Csaba

Kérdés

Perforálódott vastagbéldaganatot követően?

Csak,hogy rátaláltam arra az Emberre akihez bizalommal fordulhatok. Betegségem története röviden: 2015. júliusában perforálódott vastagbél daganattal műtöttek.Szövettani vizsgálat rosszindulatú daganatot mutatott.Műtét alkalmával 15 nyirokcsomóból 1-ben találtak áttétet, és a következő CT vizsgálat a májban talált még áttétet. Azóta kemoterápiát kapok, a daganatok kis mértékben,de növekedtek. Még volt két esetben májtályogom,amit sikerült lecsapolni. Szeretném kikérni tanácsát,milyen irányban kellene elindulnom,mert Én még élni szeretnék annak ellenére,hogy 77 éves vagyok. Mindezt súlyosbítja az a tény, hogy lisztérzékeny vagyok, szigorú,diétát tartok és elég sovány vagyok. Segítségét, illetőleg tanácsait nagyon szépen megköszönöm. Tisztelettel Icumama.

Megválaszolt
Kategóriák: Gyógygombák

Válasz

  1. Dr. Fachet
    2016. November 16.

    Tisztelt Hölgyem!

    Köszönjük megtisztelő bizalmát!
    Kérdésére válaszolva szeretnénk jelezni, hogy komplex terápiával van legnagyobb esély arra, hogy a folyamatban változást lehessen elérni. Ennek részét képezi az étkezés, az életvitel számos elemének megváltoztatása és lelki-szellemi gyakorlat alkalmazása. Ennek a komplex terápiának a részleteit szívesen megosztjuk Önnel érdeklődés esetén, melynek része többek közt az immunerősítést szolgáló Fachet Vital Basic nevű termék fogyasztása is (2x4 kapszula/nap adagolással, C-vitamin tartalmú folyadékkal bevéve). További részleteket illetően várjuk szíves visszajelzését!
     
    Tisztelettel kívánunk jobbulást.
    Dr Fachet orvosi csapata

Kérdés

Műtét utána tanács kérés

Tisztelt Doktor Úr! Apámat vastagbélrákkal műtőtték 2 hónapja kiderült hogy van egy áttét a hasüregben, máshol nincs áttét., most volt Pet-CT vizsgálaton meg egy vérvizsgálaton is, amit az onkologus kért. Két dolog szerepelt a vérvizsgálat eredményén. CEA értéke 194 volt 0-2,5 helyett illetve CA 19,9 értéke pedig majdnem 1600 volt a normlis helyett, ami 0-32 között lett volna, most fejből nem emlékszem. Tudom hogy ez a hasnyálmiriggyel kapcsolatos, anyukámnak nem is mertem szólni erről még, gondolom ott van az áttét, mennyire súlyos a helyzet? Apámnak egyébként semmi baja nincsen, nincsen semmi panasza. Tisztelettel Sipos László

Megválaszolt
Kategóriák: Gyógygombák

Válasz

  1. Dr. Fachet
    2016. November 9.

    Tisztelt Uram!

    Köszönjük megtisztelő bizalmát! Való igaz, a felsorolt értékek magasak, a CA19,9 pedig a hasnyálmirigyre vonatkozik. A műtét és minden egyéb kezelés hasznosak lehetnek, ha másért nem azért, mert időt adnak. Időt a változáshoz. Komplex életvitel-váltó csomagot kellene az Édesapjának beépítenie a mindennapokba, hogy a betegség felé tartó folyamatok irányváltására lehetőség nyíljon. Ennek része a gondolkodás megváltoztatása, az életmód/életvitel, fizikai aktivitás, étkezés, vízfogyasztás, lelki-szellemi munkálkodás és megannyi lehetséges termék és módszer. Mindezeket összehangoltan, személyre szabottan, hosszú távon és következetesen kellene kiválasztani és alkalmazni.
    Immunerősítőként a Fachet Basic termék lenne választható (2x4 kapszula/nap), amely a kemoterápia emésztőrendszeri tüneteinek (hasmenés, hányás, étvágytalanság, fogyás) a mérséklődésében is hasznos lehet.
    A tervek szerint november 21-én tartunk egy nyilvános, ingyenes előadást mindezekről, melyre szeretettel hívjuk Önöket!
     
     
    Jobbulást kívánunk tisztelettel:
    Dr Fachet orvosi csapata

Kérdés

Műtét vastagbél daganattal

Tisztelt Doktor Úr! Nevelőapámat előző héten műtötték vastagbél daganattal. Most hazaengedték a kórházból. 13 nyirokcsomóból 9-t kivettek és sajnos találtak áttétet a hasüregben. Májban és tüdőben nem találtak semmit. Kemoterápiát fog kapni. Ön szerint meggyógyítható teljesen illetve, mennyire nagy baj, hogy a hasüregben találtak áttétet, mondjuk a májjal és tüdővel ellentétben? Tisztelettel László

Megválaszolt
Kategóriák: Gyógygombák

Válasz

  1. Dr. Fachet
    2016. Szeptember 26.

    Tisztelt Uram!

    Köszönjük megtisztelő bizalmát, hogy hozzánk fordult kérdésével! Az áttétek közvetlen szervi érintkezéssel, a nyirok vagy a vér útján terjedhetnek. A nyirokkal többnyire közelebbi, a vérrel inkább távolabbi területek lehetnek érintettek, de szervtől függően ebben mutatkoznak bizonyos törvényszerűségek. Csak a nyirokcsomók érintettsége, távolabbi szerv áttéte nélkül mindenképpen bíztatóbb, de a műtét elvégzése fontos volt.
    Az, hogy miként alakul a Nevelőapja állapota, több mindentől függ. Sokan meggyógyulnak vastagbél daganatos betegségből, de ahhoz komplex életmódváltás szükséges, valamennyi életterület felülvizsgálatával, átfogó kezelési stratégiával. Ebben szívesen állunk rendelkezésére, amennyiben erre érdeklődésük mutatkozik.
    A jelen állapotban az immunerősítő készítményeink fogyasztása azért is indokolt lehet, mert segíthetnek ellensúlyozni a kemoterápiás kezelések egyes mellékhatásait.
     
     
    Tisztelettel kívánunk jobbulást:
    Fachet Csapat
     

Kérdés

Vastagbél tumor műtét után javasoltak a készítmények?

Kedves Professzor Úr! 2016. július 20-án műtöttek rosszindulatú vastagbél daganattal. A szövettani vélemény: "Közepesen differenciált invasív adenocarcinoma a coceumban. Appendicitis chronica occlusiva. Daganatos áttét képződés a regionális nyirokcsomókban (9/19). (M8140/9). A fentiek alapján a tumor a pT2pN2b pMx, Dukes C stádiumba sorolható." Az Onkológiai Központba, 09. 13-ra van előjegyzés a tápanyagcsatorna bizottsági megbeszélésre, ott dől el, hogy milyen kezelést fogok kapni. Nagyon szeretnék meggyógyulni, ezért kérem a segitségét, hogy melyik fajta gombát és milyen mennyiségben kellene szednem? A kezelések alatt is lehet szedni a gombát? Honnan rendelhetem meg? Az alábbi étrend kiegészitőket szedem: Kyani Sunrise (többféle vitamint és ásványi anyagot tartalmazó készítmény); Kyani NitroFX nitrogén monoxidot tartamazó cseppet; Béres csepp extra és Béres C vitamint; Iron Vital F vaskészitményt 10 ml, valamint Maltofer 100 mg vastablettából 3szem; Köszönöm előre is vélaszát! Tisztelettel: Kornyik Zoltánné Erzsike

Megválaszolt
Kategóriák: Gyógygombák

Válasz

  1. Dr. Fachet
    2016. Szeptember 11.
    Tisztelt Hölgyem!
     
    Köszönjük, hogy megtisztelt bennünket bizalmával! Az Ön esetében a Vital Defense Basic készítmény szedését javasoljuk 2x4 kapszula/nap dózisban. A kapszulák bevételéhez javasoljuk C-vitamin egyidejű fogyasztását (pl. alkalmanként 1/2 citromból készült limonádé formájában). A gombák szedését a kezelések idejére javasolt felfüggeszteni.
    Szeretnénk felhívni szíves figyelmét, hogy érdemes lenne komplex életmódváltással támogatni a gyógyulás folyamatát! Rendeléssel kapcsolatban kérjük írjon nekünk az info@drfachet-gyogygomba.com címre vagy hívjon a 06306970542 ügyfélszolgálati számon és szívesen állunk rendelkezésére.
     
     
    Jobbulást kívánunk tisztelettel:
    Fachet Csapat

Kérdés

Vastagbéldaganatom van?

Tisztelt Doktor úr!
Hetek óta friss, világos vért látok a székletemben, nagyon félek, hogy esetleg vastagbéldaganatom van. Évekkel ezelőtt, már volt ilyen tapasztalatom, akkor is véreztem a székelések alatt. Sok mindent olvastam erről az interneten, azt írják, hogy a hasfájás és más emésztési zavarok is utalhatnak a rákra, de nekem ilyen panaszaim nincsenek, székrekedésem viszont szokott lenni. Arra is gondolta, hogy aranyerem van, de a végbelem külső részén nem sikerült kitapintani csomót. Mit tegyek, mit javasol?
Várom a válaszát,
Nagy Tibor

Megválaszolt
Kategóriák: Vastagbéldaganat

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2016. Március 29.

    Kedves Tibor!

    Először is, ne essen pánikba! Látatlanban ugyan nagyon nehéz felelősséggel bármit kijelenteni, de abból, amit leírt, én nem gondolnám, hogy Önnek vastagbéldaganata van. Önmagában a véres széklet, főleg, ha a vér nem keveredik össze az ürülékkel, sokkal nagyobb eséllyel utal aranyérre, mint kolorektális tumorra. Az aranyér a végbél belső részén is lehet, ilyenkor az ürítést követően visszahúzódhat, ezért kívülről nem mindig kitapintható, azonban rendre vérezhet, ráadásul ebben az esetben a vér általában friss és ritkán keveredik össze a formált, azaz nem híg széklettel. Ami a vastagbéldaganat tüneteit illeti, a leginkább jellemzőek a krónikus székrekedés és/vagy hasmenés, illetve ezek váltakozása, az állandó fáradékonyság, vérrel kever, a szokásoshoz képest megváltozott állagú széklet, a kitapintható hasi duzzanat, a hasfájás és az ok nélküli súlyvesztés.
    A vastagbéldaganat ugyan a tüdőrák után a második leggyakoribb, és legnagyobb eséllyel halált okozó rosszindulatú tumor, azonban jó eséllyel kezelhető. Utóbbi feltétele, hogy időben felismerjük, amihez számos módszer áll rendelkezésünkre. Gyors és egyszerű, a szabad szemmel láthatatlan vért kimutató széklettesztek használata, ezek azonban nem adnak biztos eredményt. Sokkal pontosabbak, de még mindig nem tökéletesek a bélflóra tesztek. A legjobb megoldás a kolonoszkópia, azaz a vastagbéltükrözés, ami egyértelműen kimutatja a vastagbéldaganat jelenlétét. Sőt, a kolonoszkópia során az orvos egyszerűen eltávolíthatja a veszélyes polipokat (az esetek döntő többsége ezek a jóindulatú kinövések rákosodnak el), és szükség esetén szövetmintát is vehet.
    A vastagbéldaganat elsősorban az 50 évnél idősebbeket érinti, így ebben a korban tulajdonképpen „kötelező” a vizsgálat elvégzése. Mivel a polipokból átlagosan 10 év alatt fejlődik ki a rák, ezért a vastagbéltükrözést elegendő ilyen időközönként megismételni. Ha viszont a közvetlen családtagok körében előfordult vastagbéldaganat, 20 éves kortól kezdve, 3-4 évente szükség lehet a vastagbéltükrözésre. Azt javaslom tehát, hogy a saját megnyugtatása érdekében vizsgáltassa ki magát!

    Üdvözlettel:

    Podlupszki Csaba

Kérdés

A vastagbéldaganat megelőzése

Tisztelt Podlupszki úr!
A családunkban sajnos többeknél előfordult már vastagbéldaganat, attól félek, hogy engem is utolér a betegség. 26 éves vagyok, egyelőre nincsenek panaszaim, de már annyira rettegek, hogy WC-re sem merek kimenni, hátha vért látok a székletemben. Nem akarok rákos lenni, hogyan lehetséges a vastagbéldaganat megelőzése?
Egy aggódó anyuka

Megválaszolt
Kategóriák: Vastagbéldaganat

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2016. Március 25.

    Kedves anyuka!

    Mindenekelőtt azt tanácsolom, hogy ne aggódjon feleslegesen, a vastagbéldaganat megelőzése egyáltalán nem ördöngösség! Abban igaza van, hogy a rák sajnos bárkit utolérhet, és az is tény, hogy –ha nem is nagy százalékban– megfigyelhető örökletes hajlam a betegség tekintetében. Éppen ezért, ha a közvetlen családtagok körében előfordult vastagbéldaganat, 20 éves kortól kezdve, 3-4 évente ajánlott a vastagbéltükrözés (kolonoszkópia) elvégzése. Hogy megnyugtassa magát, kérjen beutalót a vizsgálatra, ennek segítségével ugyanis száz százalékos pontossággal kimutatható a vastagbéldaganat, illetve a rákmegelőző állapotnak tekinthető polipok (rendszerint ezekből alakul ki a rosszindulatú tumor) jelenléte. Sőt, a polipokat a vastagbéltükrözés során biztonságosan eltávolítják, a rák gyanúja esetén pedig szövetmintát is vesznek. A vastagbéldaganat megelőzése érdekében, javaslom a cukros, zsíros, erősen fűszerezett, adalékanyagokban gazdag ételek, az alkohol és a szénsavas üdítő italok elhagyását, ugyanakkor a rostok bevitelének növelését.
    Fogyasszon psyllium maghéjat, chia magot, nyers zöldségeket és gyümölcsöket, valamint teljes kiőrlésű gabonát, árpafüvet, búzafüvet (ezeket por alakban is nyugodtan megvásárolhatja). Érdemes rendszeresen méregtelenítő- és béltisztító kúrákat is elvégezni, erre a Natural Swiss termékeit ajánlom, mert ezek eltávolítják a vastagbéldaganat kockázatát növelő toxinokat, káros lerakódásokat és parazitákat, valamint helyreállítják a bélflóra egyensúlyát. Utóbbi azért lényeges, mert a bélben található káros baktériumok, a parazitákhoz hasonlóan, anyagcseréjük során mérgeket termelnek, ezáltal elősegítik a gyulladások, és a rák kialakulását. Ne feledkezzen el a mindennapos mozgásról sem, ami szintén hozzájárul a vastagbéldaganat megelőzéséhez.

    Bízom benne, hogy segíthettem,

    Üdvözlettel:

    Podlupszki Csaba